Plíšková letí na Turnaj majsteriek. Na cestu dostala darček od malej tenistky

S cieľom postúpiť zo skupiny a s plyšákom pre šťastie zamieri tenistka Karolína Plíšková na svoj premiérový Turnaj majsteriek. Verí si, že môže budúci týždeň v Singapure na vrchole sezóny poraziť každú z elitných súperiek.

“Nečakám asi nič. Úspech pre mňa je sa tam dostať,” povedala tohtoročná finalistka US Open Plíšková na stretnutí s médiami.Hovorila o zbieranie skúseností a o tom, že bude proti hráčkam z elitnej desiatky ťažký každý zápas. “Viem, že niektoré môžem…” začala vetu, ale zasekla sa a jednoznačne dodala: “Poraziť môžem všetky, keď budem hrať dobre.”

Turnaj majsteriek naposledy z českých tenistiek vyhrala Petra Kvitová, ktorá pri svojej premiére nedala súperkám šancu pred piatimi rokmi v Istanbule.

Plíšková trochu ľutovala, že sa odhlásil Serena Williamsová. Američanku totiž porazila v semifinále US Open. “Tá by mi zrovna úplne nevadila,” usmiala sa. Inak nechcela prezradiť obľúbenou či neobľúbenou súperku. “To vám nepoviem,” podotkla s úsmevom. Každú z potenciálnych protihráček ale dokázala presne popísať a poznala aj bilancie. “Ja si všetky zápasy pamätám, bohužiaľ.Všetko viem z hlavy. ”

Nemka Angelique Kerberová, Rumunka Simona Halepová či Poľka Agniezsky Radwanská spadajú do ranku hráčok, ktoré sú nepríjemné, pretože veľa lôpt vráti. Dobre sa Pliskova hrá proti Španělce Garbiñe Muguruzaová, Američanka Madison Keysová hrá napoly vabank a v najlepšej forme je Slovenka Dominika Cibulková.

“Ale väčšinou záleží na mojej hre, ako sa bude zápas vyvíjať,” vyhlásila ranařka pieskový, ktorá tento rok druhýkrát za sebou nastrieľa najviac es zo všetkých hráčok na okruhu WTA. Pred turnajom majsteriek už ich má na konte viac ako 500.

Svetová päťka dostala na cestu do Singapuru od deväťročnej hráčky Terezy Valentová plyšáka. “Kájo, tu máš korytnačku pre šťastie,” priala hráčka Sparty v baby tenisu.Nič iné pre šťastie si Plíšková na Turnaj majsteriek nepovezie a dúfa, že dokáže postúpiť zo skupiny. “To je základ, s tým tam jede každá,” povedala.

“Urobíme maximum, aby Karolína postúpila zo skupiny, a potom sa uvidí, čo ďalej,” povedal kouč Pliskova Jiří Vaněk. “Zamakali sme, kondične je pripravená perfektne a tenis ešte doladíme na mieste. Bude dobre pripravená,” sľúbil tréner.

O dejisko a priebeh Turnaja majsteriek sa Plíšková až tak veľmi dopredu nezaujímala. “Všetko poznám tam,” povedala bezstarostne. Ani sa nebavila s Kvitova či Luciou Safarova, ktoré v Singapure hrali vlani. “Viem, že 1xbet recenze boli nadšené z bazéna na streche hotela. Videla som nejaké fotky. Asi to bude veľa dobrý,” usmiala sa.

Nový bude pre Pliskova formát.Turnaj majsteriek sa hrá v skupinách a niekedy ani dve prehry z troch zápasov neznamenajú koniec nádejí. V skupine hrala vlani na Elite Trophy a oba zápasy vyhrala. “Ak prehrám, tak sa budem musieť pripraviť na ďalší zápas, pretože ďalej pôjde o postup. To som ešte nezažila,” povedala.

Plíšková už má tento rok za sebou cez šesťdesiat zápasov s bilanciou 42:20 a vedľa grandslamového finále aj vyhraté turnaja v Nottinghame a v Cincinnati. Už cíti únavu, ale chuť hrať nestráca. “To by bolo blbé, keby som nemala chuť pred odchodom na Turnaj majsteriek. Asi som si to vybrala v Ázii, tam som bola unavenejší asi aj psychicky. Mám pred sebou posledné dva tri týždne tenisu v sezóne, to musím uhryznúť.”

Istotu štartu v Singapure má už štrnásť dní.Preto vynechala potrebné turnaj v Moskve a dala prednosť príprave. “Určite mi pomohlo, že som pár dní potrénovali a mohla som sa lepšie pripraviť na Singapur,” povedala. Snažila sa naladiť podobne ako pred sériou turnajov v Amerike, ktorá vyvrcholila veľkým finále v New Yorku. “Neviem, či to je úplne také. Snažili sme sa to urobiť podobne a cítim sa dobre,” povedala Plíšková.

Na Turnaji majsteriek navyše nebude hrať len dvojhru, ale spolu s Nemkou Juliou Görgesovou aj štvorhru. “S Juliou sme tento rok spolu začínali a je to úspech sa tam dostať aj v štvorhre.To sme na začiatku roka nečakali, “povedala Plíšková. Že môže hrať singel aj debl v ten istý deň, jej problém nerobí.” Som na to zvyknutá, je mi to jedno. ”

Prípadným úspechom v Singapure by ešte mohla zamotať hlavu fanúšikom v hlasovaní o hráčku roka na WTA Tour. Je totiž v nominácii, ale neverí, že by mohla mať šancu. “Ani nemám právo vyhrať. Sú tam dievčatá, čo vyhrali grandslam, Serena (Williamsová) a Kerberová. A Kerberová by to asi mala vyhrať, “uviedla.

Ani Turnajom majsteriek ale pre Pliskova sezóna ešte neskončí. O štrnásť dní neskôr povedie v úlohe lídra český fedcupová tím v Štrasburgu vo finále proti Francúzsku.” Ešte sa skúsim pripraviť. Dúfam, že sa zkoncentruj na dva zápasy, s debli maximálne tri. Hecnu sa a podám dobrý výkon.Budem pripravená odohrať a dúfam aj vyhrať, “povedala.

Rate this post